بیلبورد های فضایی

بیلبورد های فضایی

بیلبورد های فضایی

شرکت دانش بنیان روسی

قصد دارد با استفاده از تکنولوژی پیشرفته خود، بیلبورد های تبلیغاتی را در فضا قرار دهد.
شرکت استارت راکت میخواهد با استفاده از تعدادی منعکس کننده نوری کوچک به نام کیوب ست، توده ای ایجاد کند که با انعکاس نور خورشید، تعدادی حروف و یا لوگوی یک شرکت مانند کوکاکولا و یا مک دونالند را نمایان کند. این توده الکترونیکی قرار است در مدار زمین مستقر شود.

بیلبورد فضایی

 

مدیرعامل این کمپانی اقای سیتنیکو گفته است که نمونه های اولیه کیوب ست ها اماده است و آزمایش های اولیه در حال انجام می باشد. ولی در حال حاضر اطلاعاتی درباره اینکه کیوب ست ها توسط چه نوع ماهواره ای پرتاب خواهد شد واینکه مشتریان باید چه میزان برای این پروژه هزینه کنند در دست نیست.

پروفسور جان کراسیدیس در رابطه با این پروژه گفته است که: قرار دادن ماهواره بیشتر در مدار برابر است با خطر تصادف بیشتر آنها.

یکی دیگر از مشکلات این است که این ماهواره ها در آبنده ای نزدیک تبدیل به زباله های فضایی میشوند و برای پاکسازی آنها هزینه های بیشتری نیاز است.

سیتنیکو با توجه به انتقاد های زیادی که به این طرح وارد شده گفته که: کیوب ست ها حداکثر برای یک سال در مدار گردش میکنند و بعد از آن توسط ریموت کنترل مخصوص سوزانده و نابود میشوند.

اما ریسک اینکار بسیار بالاست و پروفسور کراسیدیس گفته که این پروژه جز تبلیغات و کسب درامد هدفی ندارد و من به هیچ وجه طرفدار آن نیستم.

درآخر مدیر عامل شرکت گفت که اگر شما از منتقدین این شیوه تبلیغاتی چیزی بپرسید قطعا یک منتقد همیشه انتقاد میکند ولی به این فکر کنید که در ابتدای تولید تلویزیون هم هیچکس تبلیغات را دوست نداشت.

باید دید با وجود این مشکلات، شرکت های بزرگ برای تبلیغات خود حاضر به انجام چه کارهایی هستند و از سد چه قوانینی میگذرند.

بیلبورد فضایی

این مقاله را به اشتراک بگذارید.